Воробйова Наталія Костянтинівна
вихователь групи продовженого дня
Новгород-Сіверської гімназії №1
імені Б.Майстренка

Чи потрібно робити з дитиною домашні завдання?

виховна робота з батькамиДопомагати дитині

з виконанням

домашніх завдань?

      Чи потрібно робити з дитиною домашні завдання? Саме таке питання цікавить батьків маленьких школярів. Допомагати  дитині з виконанням домашніх завдань потрібно. Потрібно розуміти, що це ваша участь у шкільному житті вашої дитини. Однак тут ви можете зіткнутися з різними труднощами.

1.      Дитина не хоче слухати, що ви йому говорите. У деяких дітей є стійке поняття, що давати поради щодо виконання домашнього завдання може тільки вчителька. Вони думають, що саме вона знає, як же правильно потрібно робити.

2.      Самі батьки можуть бути поставлені в певні рамки своєю освітою. Багато починають вимагати від дитини чогось більшого, ніж він може зробити на даному етапі навчання.

3.      Зустрічаються батьки, для яких найбільше значення мають хороші оцінки дитини. А між тим рівень його знань може бути не на висоті. Дитина може зробити домашнє завдання з вашою допомогою і отримати хорошу оцінку, але це не означатиме, що він добре засвоїв матеріал.

4.      Сучасна система навчання відрізняється від тієї, за якою навчалися багато батьків. І в цій ситуації можуть зіткнутися дві різні методики донесення матеріалу до дитини. Ви будете вдома пояснювати йому по-своєму, а в школі він чутиме зовсім інше пояснення.

5.      А є такі батьки, які воліють не втручатися в шкільні справи дитини. Вони намагаються не перевіряти домашні завдання і взагалі не допомагати дитині у їх виконанні.

        Так що ж робити батькам, щоб виконання домашніх завдань не стало для дитини справжніми тортурами?

         Для початку ви самі повинні розуміти, що не є заміною вчителя. Ви можете правильно сформувати культуру праці дитини, щоб у школі йому було легше. А вдома ви повинні забезпечити дитині наявність всіх необхідних речей для комфортного виконання домашніх завдань. Все має бути у дитини під рукою. Навіть якщо ви знаєте, що та ж сама ручка лежить у нього в рюкзаку, не полінуйтеся і покладіть її поряд з дитиною. Поступово дитина почне розуміти, що будь-яку справу не обійдеться без порядку на його робочому столі.

         Саме виконання завдання не повинно відрізнятися від того, до якого дитина звикла в школі. Для цього найкраще поцікавитися у вчителя, як же саме потрібно пояснювати дитині матеріал і робити з ним уроки. Удома ж поцікавтеся у дитини, як вони роблять цей предмет у школі, як він збирається робити його зараз.

       Деякі батьки запитують: чи потрібна чернетка? Батькам, та й самій дитині, буде набагато зручніше, якщо спочатку завдання буде виконано в чернетці. Так можна виправити всі помилки і потім вже красиво і правильно переписати в зошит. Починати виконання домашнього завдання найкраще з найважчого для вашої дитини предмета.

         Якщо ваша дитина ходить в групу продовженого дня, то ви повинні знати, що там вони займаються самопідготовкою. Це означає, що дитина може зробити домашні завдання в групі продовженого дня.  

      Батькам важливо правильно організувати виконання шкільних завдань вдома, при цьому постаратися не утискати самостійність дитини. При правильній організації, яка була проведена дбайливо і з любов'ю, самостійність дитини буде постійно розвиватися. З часом ви самі почнете помічати, що виконання завдань для дитини перестало бути своєрідною повинністю.Создан 27 сен 2015  Комментарии       
Всего 1, последний 1 год назад
telemaster-dnepr 07 сен 2017 ответить
https://livesurf.ru/promo/121886
система раскрутки сайтов
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником