Воробйова Наталія Костянтинівна
вихователь групи продовженого дня
Новгород-Сіверської гімназії №1
імені Б.Майстренка

Чи потрібно робити з дитиною домашні завдання?

виховна робота з батькамиДопомагати дитині

з виконанням

домашніх завдань?

      Чи потрібно робити з дитиною домашні завдання? Саме таке питання цікавить батьків маленьких школярів. Допомагати  дитині з виконанням домашніх завдань потрібно. Потрібно розуміти, що це ваша участь у шкільному житті вашої дитини. Однак тут ви можете зіткнутися з різними труднощами.

1.      Дитина не хоче слухати, що ви йому говорите. У деяких дітей є стійке поняття, що давати поради щодо виконання домашнього завдання може тільки вчителька. Вони думають, що саме вона знає, як же правильно потрібно робити.

2.      Самі батьки можуть бути поставлені в певні рамки своєю освітою. Багато починають вимагати від дитини чогось більшого, ніж він може зробити на даному етапі навчання.

3.      Зустрічаються батьки, для яких найбільше значення мають хороші оцінки дитини. А між тим рівень його знань може бути не на висоті. Дитина може зробити домашнє завдання з вашою допомогою і отримати хорошу оцінку, але це не означатиме, що він добре засвоїв матеріал.

4.      Сучасна система навчання відрізняється від тієї, за якою навчалися багато батьків. І в цій ситуації можуть зіткнутися дві різні методики донесення матеріалу до дитини. Ви будете вдома пояснювати йому по-своєму, а в школі він чутиме зовсім інше пояснення.

5.      А є такі батьки, які воліють не втручатися в шкільні справи дитини. Вони намагаються не перевіряти домашні завдання і взагалі не допомагати дитині у їх виконанні.

        Так що ж робити батькам, щоб виконання домашніх завдань не стало для дитини справжніми тортурами?

         Для початку ви самі повинні розуміти, що не є заміною вчителя. Ви можете правильно сформувати культуру праці дитини, щоб у школі йому було легше. А вдома ви повинні забезпечити дитині наявність всіх необхідних речей для комфортного виконання домашніх завдань. Все має бути у дитини під рукою. Навіть якщо ви знаєте, що та ж сама ручка лежить у нього в рюкзаку, не полінуйтеся і покладіть її поряд з дитиною. Поступово дитина почне розуміти, що будь-яку справу не обійдеться без порядку на його робочому столі.

         Саме виконання завдання не повинно відрізнятися від того, до якого дитина звикла в школі. Для цього найкраще поцікавитися у вчителя, як же саме потрібно пояснювати дитині матеріал і робити з ним уроки. Удома ж поцікавтеся у дитини, як вони роблять цей предмет у школі, як він збирається робити його зараз.

       Деякі батьки запитують: чи потрібна чернетка? Батькам, та й самій дитині, буде набагато зручніше, якщо спочатку завдання буде виконано в чернетці. Так можна виправити всі помилки і потім вже красиво і правильно переписати в зошит. Починати виконання домашнього завдання найкраще з найважчого для вашої дитини предмета.

         Якщо ваша дитина ходить в групу продовженого дня, то ви повинні знати, що там вони займаються самопідготовкою. Це означає, що дитина може зробити домашні завдання в групі продовженого дня.  

      Батькам важливо правильно організувати виконання шкільних завдань вдома, при цьому постаратися не утискати самостійність дитини. При правильній організації, яка була проведена дбайливо і з любов'ю, самостійність дитини буде постійно розвиватися. З часом ви самі почнете помічати, що виконання завдань для дитини перестало бути своєрідною повинністю.Создан 27 сен 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником