Воробйова Наталія Костянтинівна
вихователь групи продовженого дня
Новгород-Сіверської гімназії №1
імені Б.Майстренка

Звернення до батьків
Звернення до батьків !!!

Я - вихователь групи продовженого дня початкової школи з достатнім досвідом роботи. У наш час ця професія не є дуже популярною. Багато хто, дізнавшись про мою професію, вигукують: «Як же, напевно, це важко!» І це дійсно важко. Але коли діти обіймають нас в пориві радості чи з дитячою безпосередністю висловлюють відверту правду, на обличчі з'являється посмішка. Я люблю свою роботу. Люблю саме за такі моменти, за теплоту і щирість дитячих сердець.

Наша робота нелегка. Але причина цього не в дітях. Початкова школа – це інститут попередньої соціалізації, процесу засвоєння культурних норм і освоєння соціальних ролей, але найпершим вихователем дитини виступають його батьки. У початковій школі дитину навчать  правилам письма і рахунку, розкажуть про тварин і рослини, природні явища, про все, що його оточує. Але пояснити дитині, що таке «добре», а що таке «погано», що прийнятно, а що ні, можуть тільки батьки. Ви, шановні батьки, авторитет дитини з самого його народження. І скільки б ми не стверджували прописну істину, дитина завжди буде чинити так само, як ви - його найближчі та найрідніші люди. Люди, чиї дії він ніколи не поставить під сумнів.

Тому, коли вам повідомлять, що ваша дитина без причини вдарив іншого, не треба з жаром заперечувати слова і лаяти вихователя. Ми не єдині люди в житті вашої дитини. Ми вислуховуємо ваші звинувачення і нічого не зможемо заперечити у відповідь, але реальність від цього не зміниться. Поговоріть з дитиною і з'ясуйте причини його вчинку. Він може сказати, що вчинив так випадково або в свій захист. Це цілком може виявитися правдою, але, якщо такі «випадковості» повторюються регулярно, задумайтеся про те, чи не є саме ваша дитина причиною конфлікту. У такому випадку не потрібно його лаяти, потрібно просто поговорити і пояснити йому, що це погано. Також надалі простежте за своєю поведінкою. Не треба з'ясовувати і розбирати вчинки своєї дитини вже заздалегідь, звинувачуючи всіх навколо. Спробуйте вникнути і розібратися в ситуації, що склалася спокійно, порадьтеся з вихователем. Ми завжди раді прийти вам на допомогу, дати потрібну пораду.

Пам'ятайте, що ви – приклад для своєї дитини, його авторитет у всьому. І якщо спочатку дитина буде виходити з бажання наслідувати вам, то потім він просто буде міркувати так: «Якщо їм можна, то чому не можна мені?» І ви ніколи не зможете дати відповіді на це питання.Обновлен 19 фев 2015. Создан 18 фев 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником